Cchiù dâ Palora

di Eryk Wdowiak

canciarisi

EN:   change

IT:   cambiarsi

canciarisi

prisenti

mi canciu

ti canci

si cancia

ni canciamu

vi canciati

si càncianu

imperativu

--

cànciati

canciàssisi

canciàmunni

canciàtivi

canciàssirusi

passatu

mi canciai

ti canciasti

si canciau

ni canciamu

vi canciàstivu

si canciaru

mpirfettu ndi.

mi canciava

ti canciavi

si canciava

ni canciàvamu

vi canciàvavu

si canciàvanu

mpirfettu cung.

mi canciassi

ti canciassi

si canciassi

ni canciàssimu

vi canciàssivu

si canciàssiru

girunniu

canciannusi

participiu

avirisi canciatu

agg.:   canciatu

mustrassi li àutri tempi

futuru

mi cancirò

ti cancirai

si cancirà

ni canciremu

vi canciriti

si cancirannu

cundiziunali

mi canciria

ti cancirissi

si canciria

ni canciriamu

vi canciriavu

si cancirianu

ammucciàssili