Cchiù dâ Palora

di Eryk Wdowiak

fari

EN:   act, do, have, make

IT:   fare

fari

prisenti

fazzu

fai

fa

facemu

faciti

fannu

imperativu

--

fazza

facissi

facemu

faciti

facìssiru

passatu

fici

facisti

fici

fìcimu

facìstivu

fìciru

mpirfettu ndi.

facìa

facivi

facìa

facìamu

facìavu

facìanu

mpirfettu cung.

facissi

facissi

facissi

facìssimu

facìssivu

facìssiru

girunniu

facennu

participiu

aviri fattu

agg.:   fattu

mustrassi li àutri tempi

futuru

farrò

farrai

farrà

farremu

farriti

farrannu

cundiziunali

farria

farrissi

farria

farriamu

farriavu

farrianu

ammucciàssili