Cchiù dâ Palora

di Eryk Wdowiak

mòriri

prisenti

moru

mori

mori

muremu

muriti

mòrinu

imperativu

--

mori

murissi

muremu

muriti

murìssiru

passatu

murìi

muristi

murìu

muremu

murìstivu

muriru

mpirfettu ndi.

murìa

murivi

murìa

murìamu

murìavu

murìanu

mpirfettu cung.

murissi

murissi

murissi

murìssimu

murìssivu

murìssiru

girunniu

murennu

participiu

aviri mortu

agg.:   mortu

mustrassi li àutri tempi

futuru

murirò

murirai

murirà

muriremu

muririti

murirannu

cundiziunali

muriria

muririssi

muriria

muririamu

muririavu

muririanu

ammucciàssili