Cchiù dâ Palora

di Eryk Wdowiak

vìviri

EN:   drink

IT:   bere

vìviri

prisenti

vivu

vivi

vivi

vivemu

viviti

vìvinu

imperativu

--

vivi

vivissi

vivemu

viviti

vivìssiru

passatu

vippi

vivisti

vippi

vippimu

vivìstivu

vippiru

mpirfettu ndi.

vivìa

vivivi

vivìa

vivìamu

vivìavu

vivìanu

mpirfettu cung.

vivissi

vivissi

vivissi

vivìssimu

vivìssivu

vivìssiru

girunniu

vivennu

participiu

aviri vivutu

agg.:   vivutu

mustrassi li àutri tempi

futuru

vivirò

vivirai

vivirà

viviremu

viviriti

vivirannu

cundiziunali

viviria

vivirissi

viviria

viviriamu

viviriavu

vivirianu

ammucciàssili